Červenec 2012

Rob Dyrdek a jeho Monster tattoo

30. července 2012 v 9:14 | youtube.com - RobertDyrdek
Video kde si Robert Dyrdek nechal vytetovat od svého přítele Jun Cha logo MONSTER. Tato společnost podporuje nejen Roberta, ale také jeho firmu a cesty. Tato značka je trvalá oddanost.

Jak se tetování aplikuje?

29. července 2012 v 19:42 | wikipedia.org |  New articles
Za pomocí jehly se pod kůži vpichuje barvivo. Tetování se provádí tetovacím strojkem, do kterého se vloží jehla a elektromagnet ji uvnitř strojku rozkmitá (pohyb nahoru a dolů). Při tetování tatér průbežně jehlu namáčí do kalíšku s barvou. Vpichuje se do vrchní vrstvy kůže u některých jedinců i 5 mm hluboko. Profesionálové používají na tetování barviva v souladu s Evropskými normami a s patřičnými atesty, jejichž splnění zajistí minimální riziko alergických reakcí v podobě vypuzení částí barviva z kůže nebo hnisání. Před tetováním tatér místo očistí desinfekcí a nasadí si jednorázové rukavice. Během tetování stírá zbytky barvy, které se nedostaly pod kůži, papírovým ubrouskem. Po dokončení práce se tetování zakryje folií.
Ateli_336x280

Historie

29. července 2012 v 19:35 | wikipedia.org
Historické rozšíření

Tetování má dlouhou tradici v různých částech světa. Původní obyvatelé Japonska Ainové se věnovali tetování tváře. Tetování bylo rozšířené i na Filipínách, Borneu, Samoi, dále v Polynésii, Africe, Střední Americe i Číně. Tetování bylo běžné i u určitých náboženských skupin ve starověku v oblasti Středomoří, což pravděpodobně vedlo k zákazu tohoto zvyku ve Starém Zákoně.